AWARDS OF RECOGNITION!

YOUTH MEMBERS / GUIDERS
And
CELEBRATING ADULT MEMBERSHIP!








Lady B.P. Award
          Guides (Youth)

         Lady Baden Powell Award
Name Division Date
Stephanie Haller Anderson Division 2006
Rebecca Balasa Anderson Division 2006
Bridget Deaville Anderson Division 2006
Cassandra Harris Anderson Division 2006
Rebecca Young Anderson Division 2006
Ally Vouvalidis Anderson Division 2006
Alison Nelligan Anderson Division 2006
Brittany Jenkins Anderson Division 2006
     
Chapman Division  
     
Essex Division  
     
Amelia Hunter   Great Blue Heron Division 2006
Angelica Bell   Great Blue Heron Division 2006
Brittney Pitre   Great Blue Heron Division 2006
Clare Xu   Great Blue Heron Division 2006
Elisha Cleveland   Great Blue Heron Division 2006
Emma Richard   Great Blue Heron Division 2006
Hilary Lou   Great Blue Heron Division 2006
Sara Beattie   Great Blue Heron Division 2006
     
  Harris Division  
     
Erica Clark Kanata Division 2007
Jocelyn Greer Kanata Division 2007
Breanne Massie Kanata Division 2007
Kaitlyn Watters Kanata Division 2007
Alli Bacon Kanata Division 2007
Meagan Anderi Kanata Division 2007
Kaitlyn Bushey Kanata Division 2007
Sarah Lestage Kanata Division 2007
Kristi Mason Kanata Division 2007
Emma McKay Kanata Division 2007
Nicole Mills Kanata Division 2007
Irene Sziler Kanata Division 2007
Caitlyn Gonneau Kanata Division 2007
Ally MacDonald Kanata Division 2007
Sarah McNutt Kanata Division 2007
     
Kristen Verfaillie Kent Division 2006
Ashley King Kent Division 2006
Jessie Lacina Kent Division 2006
Karly Burniston Kent Division 2006
Sarah Flanagan Kent Division 2006
Heather Duncan-Stonehouse Kent Division 2006
Fiona Hayes Kent Division 2006
Alexis Brown Kent Division 2006
Alex Humphreys Kent Division 2006
     
Nicole Johnson Lakeshore Division 2006
     
  McHale Division  
     
  Norlon Division  
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Canada Cord
Pathfinders (Youth)
         Canada Cord

Name Division Date
Loretta Abado   Anderson Division 2006
Becky Bohdanowicz   Anderson Division 2006
Lindsey Huff   Anderson Division 2006
Stephanie Keron   Anderson Division 2006
Elizabeth Lourenco   Anderson Division 2006
Lauren Patrick   Anderson Division 2006
Amanda Den Hollander   Anderson Division 2006
Ariel Leutheusser   Anderson Division 2006
Kristen Prymak   Anderson Division 2006
Jennifer Rozman   Anderson Division 2006
Sarah Shaw   Anderson Division 2006
Alex Berney   Anderson Division 2006
Ashley Dunlop   Anderson Division 2006
Erica Ferguson   Anderson Division 2006
Rebecca Nielsen   Anderson Division 2006
Hillary Sherin   Anderson Division 2006
     
Rebecca Sadler Chapman Division 2006
erica Little Chapman Division 2006
Alicia Ovtscherenko Chapman Division 2006
Heather Feenstra Chapman Division 2006
Janelle Martineau Chapman Division 2006
Kathryn Bryce Chapman Division 2006
Catherine Jardine Chapman Division 2006
Beth DeSouza Chapman Division 2006
Chelsea Evans Chapman Division 2006
Jacquelyn Wood Chapman Division 2006
Kaitlyn Hanz Chapman Division 2006
Lyndsay Nichols Chapman Division 2006
     
  Essex Division  
     
Heather Lynn Langford Great Blue Heron Division 2006
Carole Crichton Great Blue Heron Division 2006
     
  Harris Division  
     
Meaghan Pigeon Kanata Division 2006
Kayla Browell Kanata Division 2007
Adrienne Lappan Kanata Division 2007
Leah Tritjak Kanata Division 2007
Meaghan Pigeon Kanata Division 2007
Katherine Koutsonicolas Kanata Division 2007
Toni Timmons Kanata Division 2007
     
Rachel Reaume Kent Division 2006
Robyn Manders Kent Division 2006
Ashley Clark Kent Division 2006
Nichole Rumble Kent Division 2006
     
Allison Rogers Lakeshore Division 2006
Julia Crich Lakeshore Division 2006
Rebecca Hay Lakeshore Division 2006
Marijka Vanderklok Lakeshore Division 2006
Devon Lindsay Lakeshore Division 2006
Kelsey Bedard Lakeshore Division 2006
Alicia Wells Lakeshore Division 2006
     
Michelle Foglton McHale Division 2006
Vanessa DeMelo McHale Division 2006
Lindsay Stanlick McHale Division 2006
Georgina Soares McHale Division 2006
Kathleen Burns McHale Division 2006
     
Rebecca Taylor   Norlon Division 2006
Justine Goddard   Norlon Division 2006
Kayla McNeil   Norlon Division 2006
Kayla Kennedy   Norlon Division 2006
Stephanie Galloway   Norlon Division 2006
Amanda Galloway   Norlon Division 2006
Rebecca Cole   Norlon Division 2006
Lisa Smith   Norlon Division 2006
Sarah Smith   Norlon Division 2006
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Chief Commissioners Award
         Sr. Branches (Youth)
                  Chief Commissioners Award
Name Division Date
Ashley Tenner    Anderson Division 2006
Lindsay McEllister    Anderson Division 2006
     
Jillian Burton    Chapman Division 2006
     
            Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
Gillian Labonte               Great Blue Heron Division 2006
Danielle Bulanda               Great Blue Heron Division 2006
Jessica VanHie               Great Blue Heron Division 2006
     
Jennifer Bramhill Harris Division 2006
    
     
Shauna Alexander Kanata Division 2007
Erin Conlon Kanata Division 2007
Vikki Hickson Kanata Division 2007
Flora Kaludjer Kanata Division 2007
     
Nicole Gow Kent Division 2006
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division  
     
 Brianna Stewart Norlon Division 2006
 Christina Nott Norlon Division 2006
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
Commonwealth Award
          Sr. Branches (Youth)
Name Division Date
Brianne Davis Anderson Division 2005
Tamara D'Hollander Anderson Division 2005
     
Christa Cowell Chapman Division 2004
     
Andrea Renaud Kanata Division 2003
     
Jenna Bedford Kent Division 2003
Sonya Cnossen Kent Division 2003
Megan Coke Kent Division 2003
Jennifer Guttridge Kent Division 2003
Micha Wallace Kent Division 2003
     
 
 
 
 
 
Duke of "E" Award
         Duke of Edinburgh's Award
Name Division Date
Brianne Davis  - (Gold) Anderson Division 2005
Kayla Blakney  - (Bronze) Anderson Division 2005
     
Kate O'Hara  - (Bronze) Chapman Division 2003
Christa Cowell  - (Bronze) Chapman Division 2003
Jennifer Mills  - (Bronze) Chapman Division 2003
     
     
     
 
 
 
Mable Anderson Scholarship
                  For Continuing Education
Name Division Date
Sahar Zimmo    Anderson Division 2006
 
 
 
Laura Bradley
Memorial Youth Award
Name Division Date
Kristin Verfaillie - Junior Award   Kent Division 2006
Katelyn Manders - Senior Award    Kent Division 2006
Laura Bradley Certificates of Acheivment
                  Memorial Youth Award
Name Division Date
   Kent Division  
   Kent Division  
 
 
 
Silver Thanks
Non-Members of Guiding
         Silver Thanks Pin
Name Division Date
Tim Hiller       -   Computer Skills Trillium Area 2004
     
Tracy Chioros Anderson Division 2006
Mr. Robinson - (Camp Orenda) Anderson Division 2004
Dee Vereen Anderson Division 2004
     
Shirley Patterson Chapman Division 2004
Amanda Baggaley Lacerte Chapman Division 2004
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
  Harris Division  
     
  Kanata Division  
     
Helmut Spieser Kent Division 2004
Christy Shropshire Kent Division 2004
Shane Diebold Kent Division 2004
Alison Paton Kent Division 2004
Alice Reaume Kent Division 2004
     
Elizabeth Slaughter Lakeshore Division 2004
     
  McHale Division  
     
Bob Rundle Norlon Division 2005
     
  Webster Division  
     
 
 
 
Gold Thanks
         Gold Thanks Pin
Name Division Date
Kimberley Pallett Anderson Division 2006
Brenda Brown Anderson Division 2006
Nancy Howett Anderson Division 2006
Paulette Martel Anderson Division 2006
Kathy Mundinger Anderson Division 2006
Samantha Levac Anderson Division 2006
Cheryl Young Anderson Division 2006
Tricia Sinclair Anderson Division 2006
Laurie Reid Anderson Division 2006
Tia Baron Anderson Division 2006
Sara Benkelmans Anderson Division 2006
Susan Chater Anderson Division 2006
Karen Wouters Anderson Division 2006
Shelly Harris Anderson Division 2006
Sharon Staub Anderson Division 2006
Arlene Maharat Anderson Division 2006
Caron Taylor Anderson Division 2006
Nancy Berman Anderson Division 2006
Debbie Farrell Anderson Division 2006
Krysten Hurni Anderson Division 2006
Nicole Davis-Faroque Anderson Division 2006
Aimee Conner Anderson Division 2006
Debbie Wright Anderson Division 2006
Tammy Gardiner Anderson Division 2006
     
Tracy Graham Chapman Division 2006
Jayne Adams Chapman Division 2006
Sheila Ripley Chapman Division 2006
Marie Sample Chapman Division 2006
Tracy Yule Chapman Division 2006
Rebecca Colishaw Chapman Division 2006
Sally Cooke Chapman Division 2006
Sarah-Anne Cooke Chapman Division 2006
Tracy Sexton Chapman Division 2006
Jacqui Saunders Chapman Division 2006
Lynn Madsen Chapman Division 2006
Lisa Moxom Chapman Division 2006
Kristina Fichter Chapman Division 2006
Sarah Brown Chapman Division 2006
Gail Baartman Chapman Division 2006
Shannon LaFramboise Chapman Division 2006
Heather Mikkelson Chapman Division 2006
Heather Rowe Chapman Division 2006
Kelly Wilson Chapman Division 2006
Michelle Ferri Chapman Division 2006
Kat Klambauer Chapman Division 2006
Angela Duncan Chapman Division 2006
Sherry Freeman Chapman Division 2006
Elizabeth Flavell Chapman Division 2006
Heather Bugden Chapman Division 2006
Jennifer Barber Chapman Division 2006
Laila Barber Chapman Division 2006
Sonja Freiter Chapman Division 2006
     
  Essex Division  
     
Natalie Scholl Great Blue Heron Division 2006
Katie Rose Great Blue Heron Division 2006
Cathy Massen Great Blue Heron Division 2006
Claire Gulliver Great Blue Heron Division 2006
Harriet Kellestine Great Blue Heron Division 2006
Laura Leitch Great Blue Heron Division 2006
Monica Thorpe Great Blue Heron Division 2006
Heather Newton Great Blue Heron Division 2006
Laura Allen Great Blue Heron Division 2006
Eleanor Barkley Great Blue Heron Division 2006
Julia Johnson Great Blue Heron Division 2006
Angela Van Bommel Great Blue Heron Division 2006
Gillian Labonte Great Blue Heron Division 2006
Susan Moir Great Blue Heron Division 2006
Kim Jenkins Great Blue Heron Division 2006
     
Erin Hall Harris Division 2006
Amanda Widdis Harris Division 2006
Katherine Davidson Harris Division 2006
Veronica Hall Harris Division 2006
Lori Kennedy Harris Division 2006
Heidi Horton Harris Division 2006
Jennifer Anderson Harris Division 2006
Angela Brouwer Harris Division 2006
Claudette Card Harris Division 2006
Jessica White Harris Division 2006
     
Shirley Hickson Kanata Division 2006 - Dec.
Judy Steinhoff Kanata Division 2006 - Dec.
Cathy Lamoureux Kanata Division 2006 - Dec.
Kim Watters Kanata Division 2006 - Dec.
Margaret Ann Montgomery Kanata Division 2006 - Dec.
Sandy Meyers Kanata Division 2006 - Dec.
Barb Matis Kanata Division 2006 - Dec.
Theresa Porter Kanata Division 2006 - Dec.
Pam Zeman Kanata Division 2006 - Dec.
     
Lee Ann Mallett Kent Division 2006
Karra Kim Mifflin Kent Division 2006
Johanna Goebel Kent Division 2006
     
Lesley Pike Lakeshore Division 2006
Megan Ellis Lakeshore Division 2006
Julie Mizener Lakeshore Division 2006
Leigh Ann Grahlman Lakeshore Division 2006
Amy Wettges Lakeshore Division 2006
     
Bonnie DeSando McHale Division 2006
     
Heather Bainbridge Norlon Division 2006
Roberta Campbell Norlon Division 2006
Joan Cavers Norlon Division 2006
Breanne Duffy Norlon Division 2006
Danielle Henderson Norlon Division 2006
Megan Edney Norlon Division 2006
Sheri Flood Norlon Division 2006
Grace Johnson Norlon Division 2006
Lorna McGregor Norlon Division 2006
Mary McKenzie Norlon Division 2006
Julie Myall Norlon Division 2006
Emily Richards Norlon Division 2006
Joan Sheilds Norlon Division 2006
Susan Shoebottom Norlon Division 2006
Caroline Smith Norlon Division 2006
Jillian Strybosch Norlon Division 2006
Gayle Switzer Norlon Division 2006
Barb Wyatt Reeve Norlon Division 2006
     
Barb Garber Webster Division 2006
     
 
 
 
 
 
Letter of Commendation
                  Letter of Commendation
Essex Division
Name Division Date
Tracy Bailey Anderson Division 2006
     
  Chapman Division  
     
 
     
Valerie McElroy Great Blue Heron Division 2006
Kim Brown Great Blue Heron Division 2006
Marie Freeman Great Blue Heron Division 2006
Jane McComb Great Blue Heron Division 2006
     
  Harris Division  
     
Carol Tritjak Kanata Division 2006 - Dec.
Samantha Porritt Kanata Division 2006 - Dec.
Tammy Thibert Kanata Division 2006 - Dec.
     
  Kent Division  
     
   Lakeshore Division  
     
  McHale Division  
     
  Norlon Division  
     
   Webster Division  
     
 
 
 
 
 
TRILLIUM AREA'S
SILVER Trillium Award
         Trillum Area's Silver Award
NameDivisionDate
Paula Bustard Anderson Division 2006
Kathy Reid Anderson Division 2006
Rita Bruijns Anderson Division 2006
Judith Cox Anderson Division 2006
Ruth Rivers Anderson Division 2006
Bev Hood Anderson Division 2006
Sandy Reid Anderson Division 2006
Bev Bradley Anderson Division 2006
Roberta Nielsen Anderson Division 2006
Geraldine Haller Anderson Division 2006
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
Cathy Mitchell Great Blue Heron Division 2006
Sherry Ireland Great Blue Heron Division 2006
Shirley Brooks Great Blue Heron Division 2006
Sandra Van Haaren Great Blue Heron Division 2006
     
Kerri Alderson Harris Division 2006
Jane Taylor Harris Division 2006
Beth Kolthoff Harris Division 2006
Michelle Bahro Harris Division 2006
     
Margaret Morton Kanata Division 2006 - Dec.
Margie Sofalvi Kanata Division 2006 - Dec.
     
  Kent Division  
     
Cindy Robertson Lakeshore Division 2006
Cathy Massey Lakeshore Division 2006
Jennifer Melville Lakeshore Division 2006
Brenda Henry Lakeshore Division 2006
Julie Robertson Lakeshore Division 2006
     
  McHale Division  
     
Linda Hale Norlon Division 2006
Linda Richards Norlon Division 2006
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
TRILLIUM AREA'S
GOLD Trillium Award
         Trilluma Area's Gold Award
NameDivisionDate
Wendy Twigge Anderson Division 2006
Tessa Toner Anderson Division 2006
Leslie Savard Anderson Division 2006
Johanna Veilleux-Trommelen Anderson Division 2006
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
Miriam Barkley Great Blue Heron Division 2006
Lissette Verbeem Great Blue Heron Division 2006
JoAnn Masella Great Blue Heron Division 2006
     
Carol Weston Harris Division 2006
Irene Biscaro Harris Division 2006
     
Gail Falls Kanata Division 2006 - Dec.
Cathy Meyers Kanata Division 2006 - Dec.
Sharron Hebert Kanata Division 2006 - Dec.
     
  Kent Division  
     
Sally Hoskin Lakeshore Division 2006
     
  McHale Division  
     
  Norlon Division  
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Mable Anderson Award
                Mable Anderson Award
Name Division Date
Wendy Johnson Kent Division 2006
 
 
 
 
 
TEAM AWARD
          Team Award
NameDivisionDate
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Irene Biscaro Harris Division 2006
Cathy Moore Harris Division 2006
Heather Pearce Harris Division 2006
Maddy Pauschenwein Harris Division 2006
     
  Kanata Division  
     
  Kent Division  
     
Lakeshore Division 2006
Sharon Fogg Lakeshore Division 2006
Michelle Currie Lakeshore Division 2006
Pam Engleson Lakeshore Division 2006
Marian Kelch Lakeshore Division 2006
Shirley Osterman Lakeshore Division 2006
April Spencer Lakeshore Division 2006
Gwendolyn Dekker Lakeshore Division 2006
Suzanne Guillivan-Smith Lakeshore Division 2006
Lynda Letts Lakeshore Division 2006
     
  McHale Division  
     
Shelly MacLean Norlon Division 2006
Carol Harvey Norlon Division 2006
Holly-Lynn Harvey Norlon Division 2006
Cindy Warner Norlon Division 2006
Carolyn Brandow Norlon Division 2006
Anne Flood Norlon Division 2006
Heather Henderson Norlon Division 2006
Julie McBride Norlon Division 2006
Carolyn Smith Norlon Division 2006
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Bronze Merit
         Bronze Merit Award
Name Division Date
Kelly Flemming Anderson Division 2006
Debbie Hillis Anderson Division 2006
Joanne Nanni Anderson Division 2006
Janet Crozier Anderson Division 2006
Laura Pavelka Anderson Division 2006
Joan Bolam Anderson Division 2006
Nadia De Pierro Anderson Division 2006
     
Brenda Allan Chapman Division 2006
     
  Essex Division  
     
Sandra Kelly Great Blue Heron Division 2006
Victoria Lanford Great Blue Heron Division 2006
Vanessa Marson Great Blue Heron Division 2006
Cheryll Jutan Great Blue Heron Division 2006
     
  Harris Division  
     
Helen McLaughlin Kanata Division 2006 - Dec.
     
  Kent Division  
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division  
     
Marjorie Horn Norlon Division 2006
Vicki Laughton Norlon Division 2006
Julie McBride Norlon Division 2006
Helen Micks Norlon Division 2006
Cindy Warner Norlon Division 2006
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Silver Merit
         Silver Merit Award
Name Division Date
Barb Egan Anderson Division 2006
Maureen Jamieson Anderson Division 2006
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
Carol Atherton Great Blue Heron Division 2006
Michaelanne Hathaway Great Blue Heron Division 2006
Linda Rupp Great Blue Heron Division 2006
Erica Leanne Martin Great Blue Heron Division 2006
Rosemary Marson Great Blue Heron Division 2006
     
Karen Culligan Harris Division 2006
     
Marilyn Young Kanata Division 2006 - Dec.
     
Wendy Schihl Kent Division 2005
     
Karen Ferguson Lakeshore Division 2006
     
  McHale Division  
     
Heather Henderson Norlon Division 2006
Eleanor MacLeod Norlon Division 2006
Shelly MacLean Norlon Division 2006
Mary McKenzie Norlon Division 2006
Joan Smith Norlon Division 2006
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Gold Merit
         Gold Merit Award
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Maddy Pauschenwein Harris Division 2006
     
  Kanata Division  
     
  Kent Division  
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division  
     
  Norlon Division  
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Medal of Merit
         Medal of Merit
Name Division Date
     
 
 
 
 
 
Ontario Award
         Ontario Award
Name Division Date
Sue Avey Anderson Division 2006
Doris Tutt Anderson Division 2006
Kathy Mundinger Anderson Division 2006
Barbara Wills Chapman Division 2003
Mae Niederman Chapman Division 1990
Pat Schmidt Chapman Division 1989
Ruth Wass Essex Division 2000
Betty Robbins Norlon Division 2006
Linda Lewis Norlon Division 2006
Mary Jarman Norlon Division 1989
Anne Miller Trillium Area 1989
Iris Cocksey Windsor 2006
Mary Ashton Windsor 2006
     
 
 
 
 
 
Honorary Life Membership
                       Honorary Life Membership
Name Division Date
Loretta Harris Anderson Division 1984
Margaret McClure Anderson Division 1987
Frances McHale Anderson Division 1956
     
Vicki Lynn Rigsby Chapman Division
(5 London Divisions)
2004
     
Anne Miller Harris Division 1988
     
Sylvia Jacques Kent Division 1987
     
Joan Fullerton Lakeshore Division 2005
     
Joan Cavers Norlon Division 1998
     
Shirley Eastham Webster Division 1985
Eilleen Hames Webster Division 1981
Catherine Henderson Webster Division 1985
Joan Klinck Webster Division 1987
Orla Murray Webster Division 1978
 
 
 
 
Fortitude Award
             Fortitude Award
Name Division Date
Rosemary Whitesell Webster Division 2003
     
 
 
 
 
 
Ontario Volunteer Service
                       Ontario Volunteer Award
Name Division Date
Kelly Fleming     (10) Anderson Division 2006
Kathryn Reid     (10) Anderson Division 2006
Debbie Wright     (5) Anderson Division 2006
Tialynn Baron     (5) Anderson Division 2006
Tricia Sinclair     (5) Anderson Division 2006
Kelley Thompson     (15) Anderson Division 2006
Pat Constable           (30)    Anderson Division 2006
Maureen Constable        (40)    Anderson Division 2006
Cheryl Tookey        (15)    Anderson Division 2006
Bea Ross              (40)    Anderson Division 2006
Loretta Kerslake     (30)    Anderson Division 2006
Joanne Kennedy    (15)    Anderson Division 2006
Deanna Soepboer     (15) Anderson Division 2006
Beth Karr     (10) Anderson Division 2006
Janet Crozier     (10) Anderson Division 2006
Barb Robinson     (25) Anderson Division 2006
Wendy Thompson     (5) Anderson Division 2006
Lisa Winton     (Youth) Anderson Division 2006
Sue Hodgins     (5) Anderson Division 2006
Tessa Toner     (15) Anderson Division 2006
Jessica Vrieze     (Youth) Anderson Division 2006
Paulette Martel     (5) Anderson Division 2006
Brenda Brown     (5) Anderson Division 2006
Margaret Charles     (15) Anderson Division 2006
Doris Tutt     (20) Anderson Division 2006
Kathy Mundinger     (15) Anderson Division 2006
Kim Pallett     (5) Anderson Division 2006
     
Cheryl Burt-Dinino    (5) Chapman Division 2006
Rebecca Collishaw    (5) Chapman Division 2006
Mary Christie    (5) Chapman Division 2006
Angela Duncan    (5) Chapman Division 2006
Tanya Owens    (5) Chapman Division 2006
Patricia Sample    (5) Chapman Division 2006
Teresa Hunter    (5) Chapman Division 2006
Sheila Berdan    (10) Chapman Division 2006
Lynn Madsen    (15) Chapman Division 2006
Laila Barber    (15) Chapman Division 2006
Nancy De Souza    (15) Chapman Division 2006
Marie Sample    (20) Chapman Division 2006
     
    Essex Division 2006
     
Sharon Bestard    (5) Great Blue Heron Division 2006
Charlene Marlow    (10) Great Blue Heron Division 2006
Bonnie Keeler    (15) Great Blue Heron Division 2006
Harriet Kellestine    (20) Great Blue Heron Division 2006
     
Stephanie Robinson    (5) Harris Division 2006
Michelle Bahro    (5) Harris Division 2006
Madeline Pauschenwein    (5) Harris Division 2006
Lynda Convy   (10) Harris Division 2006
Lynn Huey   (15) Harris Division 2006
Cindy Hatfield   (25) Harris Division 2006
     
Margie Sofalvi     (10) Kanata Division 2006
Margaret Morton     (10) Kanata Division 2006
Mary Noordermeer    (10) Kanata Division 2006
Sarah Thompson    (20) Kanata Division 2006
Diane Bacon     (25) Kanata Division 2006
Marilyn Young     (50+) Kanata Division 2006
     
Katherine Larson     (Youth) Kent Division 2006
Krystle Thomas     (Youth) Kent Division 2006
Michelle Woolman    (5) Kent Division 2006
Jody Johnson     (5) Kent Division 2006
Lori Meredith     (5) Kent Division 2006
Julie Peterson     (5) Kent Division 2006
Anita Brown     (5) Kent Division 2006
Theresa Francis     (10) Kent Division 2006
Anita Thomas     (10) Kent Division 2006
Pat Cnossen     (15) Kent Division 2006
Leslie Jacques     (20) Kent Division 2006
Elaine McCorkle     (20) Kent Division 2006
Sharon Benishek     (25) Kent Division 2006
Cornelia Sheehy     (30) Kent Division 2006
Margaret Mohammed     (40) Kent Division 2006
Jayne Burritt     (40) Kent Division 2006
Sylvia Jacques     (50) Kent Division 2006
     
Virginia Huggins     (25) Lakeshore Division 2006
Mary Harman     (15) Lakeshore Division 2006
Glenda Barich     (5) Lakeshore Division 2006
Karen Ferguson     (5) Lakeshore Division 2006
Suzanne Gulvin-Smith     (5) Lakeshore Division 2006
     
    McHale Division 2006
     
Marsha Horn     (Youth) Norlon Division 2006
Samantha Neil    (Youth) Norlon Division 2006
Lauryn Martin    (Youth) Norlon Division 2006
Laura Berberich    (Youth) Norlon Division 2006
Lori Demaiter     (5) Norlon Division 2006
Sherri Flood     (5) Norlon Division 2006
Grace Johnson     (5) Norlon Division 2006
Roberta Campbell     (5) Norlon Division 2006
Patricia Hicks     (5) Norlon Division 2006
Carrie White     (5) Norlon Division 2006
Linda Richards     (5) Norlon Division 2006
Shelly MacLean     (5) Norlon Division 2006
Sandyy Garnham     (5) Norlon Division 2006
Marjorie Horn     (10) Norlon Division 2006
Betty Steer     (10) Norlon Division 2006
Ann Sabine     (10) Norlon Division 2006
Julie McBride     (10) Norlon Division 2006
Linda Ham     (10) Norlon Division 2006
Anne Flood     (15) Norlon Division 2006
Linda Richards     (15) Norlon Division 2006
Sarah Shoebottom     (15) Norlon Division 2006
Joan Black     (20) Norlon Division 2006
Susan Phillmore     (25) Norlon Division 2006
Mary Jarman     (40) Norlon Division 2006
     
    Webster Division 2006
     
 
 
 
 
 
Adult Membership
           
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Stacey Gagnier Harris Division 2006
     
  Kanata Division  
     
Julie Skodak Kent Division 2006
Gwen Humphrey Kent Division 2006
Tracey Robinson Kent Division 2006
Bonnie Johnston Kent Division 2006
Marnie Van Vlymen Kent Division 2006
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division 
     
  Norlon Division 
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Adult Membership
           
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Marnie Crone Harris Division 2006
Michelle Chambers Harris Division 2006
     
  Kanata Division  
     
Carol Gilbert Kent Division 2006
Michelle Bartlett Kent Division 2006
Amanda Provost Kent Division 2006
Sherry Sinclair Kent Division 2006
Dianne Burgess Kent Division 2006
Lee Ann Mallett Kent Division 2006
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division 
     
  Norlon Division 
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Adult Membership
C
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Lori Kennedy Harris Division 2006
     
  Kanata Division  
     
Karra Mifflin Kent Division 2006
Tammy Linder Kent Division 2006
Sherry Rowley Kent Division 2006
     
Beth Ann Uniac Lakeshore Division 2006
Kelly Carnegie Lakeshore Division 2006
     
  McHale Division 
     
  Norlon Division 
     
  Webster Division  
 
 
 
 
 
Adult Membership
           
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Veronica Hall Harris Division 2006
     
  Kanata Division  
     
Phyllis May Kent Division 2006
Patricia Duchene Kent Division 2006
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division 
     
  Norlon Division 
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Adult Membership
Name Division Date
Shelly Alford Anderson Division 2006
     
  Chapman Division  
     
Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
  Harris Division  
     
  Kanata Division  
     
Katherine Larson Kent Division 2006
Marie Mason Kent Division 2006
Anita Brown Kent Division 2006
Julie Peterson Kent Division 2006
Laura Burritt Kent Division 2006
     
Trudy Catt Lakeshore Division 2006
Katherine Axani Lakeshore Division 2006
Cathy Massey Lakeshore Division 2006
Teresa Cimetta Lakeshore Division 2006
Lianne Monk Lakeshore Division 2006
Julie Robertson Lakeshore Division 2006
Donna Joy Lakeshore Division 2006
Brenda Gilroy Lakeshore Division 2006
Aruna Anderson Lakeshore Division 2006
Kelly Dann Lakeshore Division 2006
     
  McHale Division  
     
  Norlon Division 
     
  Webster Division  
     
 
Adult Membership
           
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Jane Taylor Harris Division 2006
Kerri Alderson Harris Division 2006
     
Tammy Thibert Kanata Division 2006 - Dec.
     
Michelle Woolman Kent Division 2006
Jody Johnston Kent Division 2006
Ginny Russell Kent Division 2006
Lori Meredith Kent Division 2006
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division 
     
  Norlon Division 
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Adult Membership
           
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
  Harris Division  
     
Barb Matis Kanata Division 2006 - Dec.
     
Cindy Paul Kent Division 2006
Stacy Suitor Kent Division 2006
Deborah Cooper Kent Division 2006
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division 
     
  Norlon Division 
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Adult Membership
           
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Stacey Allison Harris Division 2006
Beth Kolthoff Harris Division 2006
     
  Kanata Division  
     
  Kent Division  
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division 
     
  Norlon Division 
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Adult Membership
           
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
  Harris Division  
     
Carol Tritjack Kanata Division 2006 - Dec.
     
Susan Manders Kent Division 2006
Catherine Reaume Kent Division 2006
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division 
     
  Norlon Division 
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Adult Membership
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Maddy Pauschenwein Harris Division 2006
Nancy Faessen Harris Division 2006
Janet Cameron Harris Division 2006
Sandi Thomson Harris Division 2006
     
Margaret Ann Montgomery Kanata Division 2006 - Dec.
Theresa Porter Kanata Division 2006 - Dec.
     
Sandee Frederick Kent Division 2006
Anita Thomas Kent Division 2006
Tammie Lariviere Kent Division 2006
     
Kirsty Turner Lakeshore Division 2006
Sharon Matheson Lakeshore Division 2006
Victoria Sebban Lakeshore Division 2006
     
  McHale Division  
     
  Norlon Division 
     
  Webster Division  
     
 
Adult Membership
           
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Michelle Bahro Harris Division 2006
Brenda Atmore Harris Division 2006
     
Margie Sofalvi Kanata Division 2006 - Dec.
Margaret Morton Kanata Division 2006 - Dec.
Kim Watters Kanata Division 2006 - Dec.
     
Julie Parker Kent Division 2006
Theresa Francis Kent Division 2006
Laurette Peters Kent Division 2006
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division 
     
  Norlon Division 
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Adult Membership
           
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
  Harris Division  
     
  Kanata Division  
     
Nancy Greaves Kent Division 2006
Amy Steep Kent Division 2006
Carol Flanagan Kent Division 2006
Jeanette Pharazym Kent Division 2006
Kathy Bedford Kent Division 2006
Emma George Kent Division 2006
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division 
     
  Norlon Division 
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Adult Membership
           
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
  Harris Division  
     
  Kanata Division  
     
Susan Talcott Kent Division 2006
Jessica Gillet Kent Division 2006
Arnette (Rusty) Houle Kent Division 2006
Marian L'Ecuyer Kent Division 2006
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division 
     
  Norlon Division 
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Adult Membership
           
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Cathy Moore Harris Division 2006
     
  Kanata Division  
     
Donna Jackson Kent Division 2006
Victoria Gow Kent Division 2006
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division 
     
  Norlon Division 
     
  Webster Division  
     
 
 
 
 
 
Adult Membership
Name Division Date
Joanne Kennedy Anderson Division 2006
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Jen Biscaro Harris Division 2006
Kynn Huey Harris Division 2006
Della Sipkens Harris Division 2006
Irene Biscaro Harris Division 2006
     
kathi Alexander Kanata Division 2006 - Dec.
Sherri Hickson Kanata Division 2006 - Dec.
Samantha Porritt Kanata Division 2006 - Dec.
     
Mary Clare Latimer Kent Division 2006
Jennifer Schihl Kent Division 2006
Sherry Sebben Kent Division 2006
Patricia Cnossen Kent Division 2006
Nancy Gow Kent Division 2006
Krystle Thomas Kent Division 2006
     
Elizabeth Booker Lakeshore Division 2006
Sally Hoskin Lakeshore Division 2006
Ann Newman Lakeshore Division 2006
     
  McHale Division  
     
  Norlon Division  
     
  Webster Division  
 
Adult Membership
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Karen Culligan Harris Division 2006
     
Gail Falls Kanata Division 2006 - Dec.
Pam Hitchcock Kanata Division 2006 - Dec.
Pam Zeman Kanata Division 2006 - Dec.
     
Kristen McNaughton Kent Division 2006
Mary Ann Larson Kent Division 2006
Janette Holmes Kent Division 2006
Kristen McHaughton Kent Division 2006
Trudy Sheehan Kent Division 2006
     
Pam Engelson Lakeshore Division 2006
Marie Currie Lakeshore Division 2006
     
  McHale Division  
     
  Norlon Division  
     
  Webster Division  
 
Adult Membership
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Sheila Moffat Harris Division 2006
Anne Jenkins Harris Division 2006
Cindy hatfield Harris Division 2006
Carol Weston Harris Division 2006
     
  Kanata Division  
     
Leeanne Pepper Kent Division 2006
Debbie Coke Kent Division 2006
Jennifer Larson-Cochrane Kent Division 2006
Angela Lozon Kent Division 2006
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division  
     
  Norlon Division  
     
  Webster Division  
     
 

Name Division Date
Patricia Constable Anderson Division 2006
Muriel Janules Anderson Division 2006
Loretta Kerslake Anderson Division 2006
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Brenda Flatley Harris Division 2006
     
  Kanata Division  
     
Elaine McCorkle Kent Division 2006
Sue Kelly Kent Division 2006
     
Mary Harman Lakeshore Division 2006
     
  McHale Division  
     
  Norlon Division  
     
  Webster Division  
     
 
Adult Membership
Name Division Date
Sharon Weames Anderson Division 2006
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Barb Cain Harris Division 2006
     
  Kanata Division  
     
Leila Loraine Kent Division 2006
Cornelia Sheehy Kent Division 2006
     
Joyce Struthers Lakeshore Division 2006
     
  McHale Division  
     
  Norlon Division  
     
  Webster Division  
     
 
Adult Membership
Name Division Date
Mary Beckett Anderson Division 2006
Maureen Constable Anderson Division 2006
Helen Johnson Anderson Division 2006
Bea Ross Anderson Division 2006
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Ann Pearce Harris Division 2006
     
  Kanata Division  
     
Margaret Mohammed Kent Division 2006
Nancy Penny Kent Division 2006
Margaret Mohanned Kent Division 2006
     
Kathy Pickles Lakeshore Division 2006
     
  McHale Division  
     
  Norlon Division  
     
  Webster Division  
     
 
Adult Membership
Name Division Date
  Anderson  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
  Harris Division  
     
  Kanata Division  
     
Margarite Challis Kent Division 2006
Elaine Lewis Kent Division 2006
     
Virginia Huggins Egan Lakeshore Division 2006
     
  McHale Division  
     
  Norlon Division  
     
  Webster Division  
     
 
Adult Membership
Name Division Date
  Anderson Division  
     
  Chapman Division  
     
  Essex Division  
     
  Great Blue Heron Division  
     
Lillian Langley Harris Division 2006
     
  Kanata Division  
     
Jayne Burritt Kent Division 2006
Kay Calhoun Kent Division 2006
     
  Lakeshore Division  
     
  McHale Division  
     
  Norlon Division  
     
  Webster Division  
     
 
Adult Membership
Name Division Date
Margaret McClure Anderson Division 2004
     


LINKS:
HOME


Please report any problems or suggestions to the webmaster@trilliumareaguides.org.
Copyright © Trillium Area Girl Guides. All rights reserved.